Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TCC, bir kırma ekipmanı tedarikçisinden çok daha fazlasıdır; biz sizin nihai çözüm sağlayıcınızız. Üst düzey ekipman gruplarımızla eksiksiz akım şeması çözümleri sunuyoruz.

Özelleştirilmiş Çözümler

TCC’de müşterilerimize tamamen özelleştirilmiş çözümler sunmak için testleri, titiz tasarım mühendisliğini, küresel satın almayı, uzman süreç kontrolünü ve yerelleştirilmiş hizmetleri entegre ediyoruz. Ekipmanın ötesinde tesisinizin hızlı bir şekilde ayağa kalkıp çalışmasını ve en yüksek performans için en iyi şekilde bakımının yapılmasını sağlar.

Mineraller Bölümü

TCC‘nin mineraller bölümü, kanıtlanmış performans geçmişine sahip eski ekipmanların tek bir çatı altında birleşimidir. Bu benzersiz karışım, müşterilerimize projeleri için mevcut en iyi teknoloji ve süreçlerden yararlanma olanağı sağlar.

Cevher Hazırlama Portföyü

Cevher hazırlama portföyündeki kırma ve eleme ürünleri, ister maden, taş ocağı, ister şantiye, taş ocağı veya şantiye olsun, müşterilerimize proseslerine yönelik sınıfının en iyisi çözümü geliştirme konusunda çeşitli seçenekler sunar.

Kırma İstasyonları

SM mobil kırma istasyonu tipik olarak madencilik çalışma yüzeyi ile çalışma alanının taşıma bandı arasında yer alır. Elektrikli kürekler veya ekskavatörler ham maddeleri hazneye taşır. Daha sonra bir besleyici, malzemeleri konveyör bantları üzerinde uzun mesafeli taşımaya uygun bir parçacık boyutuna ulaşmak için kırıldığı kırıcıya aktarır. Bu sistemin en önemli avantajı, geleneksel kamyon taşımacılığının ortadan kaldırılmasıdır. Malzemeler, işlem için doğrudan kırma istasyonuna taşınabilir. Süreci kolaylaştırmak, kolaylaştırmak ve genel üretim verimliliğini artırmak.

Entegre Çalışma: Yüksek verimlilik için besleyici, boyutlandırıcı ve konveyör sistemleri entegre edilmiştir.

Modüler Tasarım: Kolay montaj, temel gerektirmez. Güvenilir, verimli, düşük enerji tüketimi sağlar ve minimum yatırım gerektirir.

TCC Yarı Mobil Kırma İstasyonu (SMCS)

TCC Yarı Mobil Kırma İstasyonu (SMCS), açık ocak madencilik operasyonları için özel olarak tasarlanmıştır. SMCS, inşa edilmesi ve taşınması kolay, modüler ve akıllı bir çözüm sunarak önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlar. Üstelik üretkenliği en üst düzeye çıkarırken güvenliği ve güvenilirliği artırır.

TCC, 1994 yılından bu yana boyutlandırıcı geliştirmeye odaklanmış olup yer altı, yer üstü, sabit ve mobil kırma ihtiyaçlarına yönelik çok yönlü çözümler sunmaktadır. Boyutlandırıcılarımız, birincil, ikincil veya üçüncül kırma aşamalarını karşılayarak üretim gereksinimlerinizi karşılamak için çeşitli kurulumlara uyum sağlar. Demir cevheri, altın cevheri, kömür, boksit, kireçtaşı, nikel cevheri ve lityum cevheri içeren projeler için tercih edilen boyutlandırıcılarımız birçok uygulamada üstünlük sağlar.

TCC Boyutlandırıcının Faydaları

 • Minimal ince taneli boyut oluşumu
 • Yüksek parçalanma oranı
 • Basit yapı ve bakım kolaylığı
 • Yüksek performans-fiyat oranı
 • Aşınmaya karşı yüksek performanslı dişler
 • Islak malzemeler nedeniyle tıkanma olmaz
 • Düşük profilli, kompakt tasarım

Düşük Hız Yüksek Tork

TCC Boyutlandırıcılardaki düşük silindir hızı, yüksek tork ve özel diş profillerinin birleşimi, minimum ince taneciklerle ve daha uzun sarf malzemesi ömrüyle hassas ürün oluşturulmasını sağlar. Düşük hız, yalnızca altyapı tasarımını basitleştirerek tesis ayak izlerini ve inşaat maliyetlerini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek üretkenlik anlamına da gelir. Düşük hıza rağmen TCC Boyutlandırıcılar olağanüstü kırma kuvveti sunarak tüm mineral türlerinde güvenilir ve tutarlı sonuçlar sağlar.

Çok Yönlülük ve Uyarlanabilirlik

TCC Boyutlandırıcılar çok yönlüdür; tam ROM veya elenmiş beslemeleri kolaylıkla işler, yumuşak cevherlerden sert cevherlere, boksit ve nikel gibi ıslak ve yapışkan malzemeler de dahil olmak üzere çok çeşitli besleme ve ürün boyutlarına uyum sağlar. Demir cevherinden zorlu kile kadar her türlü çalışma koşuluna kusursuz adaptasyonu deneyimleyin; TCC Boyutlandırıcılar, tam çalışma senaryolarında bile mükemmel performans gösterir ve daha büyük boyutlu beslemeleri herhangi bir takılma olmadan kabul eder.

 • Çift kırma ve eleme fonksiyonuyla doğrudan mineral kırma, 10.000 ton/saat’e kadar işleme.3
 • Geniş uygulanabilirlik: 250MPa UCS’ye kadar yumuşak ve sert cevherleri işler.
 • Çok yönlü: 1500 mm’ye kadar besleme boyutlarına uygundur.
 • Optimal kırma oranı: 2-5, 6’ya kadar genişletilebilir

Özelleştirilebilir Diş Segmentleri

Kalite ve dayanıklılık standardını belirleyen TCC Boyutlandırıcılar, sorunsuz çalışma ve maksimum kullanılabilirlik sağlar. Diş segmentlerimiz dayanıklılık için optimize edilmiştir ve belirli besleme ve görev gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak yapılandırılabilir; ayrıca aşınma ömrünü artırmak ve maliyetleri azaltmak için devam eden gelişmeler de mevcuttur.

Besleyiciler

Besleyiciler, yani çok yönlü cihazlar veya sistemler, farklı endüstrilerde çok çeşitli malzemeleri barındıracak şekilde uyarlanmış çeşitli stillerde mevcuttur. Bant besleyiciler, apron besleyiciler, titreşimli besleyiciler ve vidalı besleyiciler dahil olmak üzere her biri farklı uygulamalara ve malzeme türlerine benzersiz şekilde uygun çeşitli tasarımlara sahiptirler. Bu besleyiciler, üretim süreci boyunca istikrarlı ve düzenli malzeme akışının sürdürülmesinde hayati bir rol oynar.

 • Çok yönlü kurulum (yatay veya eğimli)
 • Darbe absorbe tasarımı
 • Güvenli çalışma
 • İyi dizilmiş çalışma özelliğine sahip “S” şekilli
 • Apron bakım ve değişim için kolay erişim Verimli sarma sistem

TCC Apron Besleyiciler

TCC’nin titizlikle tasarlanmış apron besleyicileri, öncelikle, besleyicinin hemen üzerindeki, genellikle dayanıklı çelik veya betondan yapılmış haznelerden malzemeleri bir sonraki işleme aşamasına aktarmak için kullanılır. Malzemenin taşınmasından sorumlu olan taşıma bandı, kesintisiz bir sonsuz zincir oluşturan bir dizi üst üste binen tavadan oluşur. İki paralel zincir dizisi tarafından desteklenen sağlam cephane plakaları serisi, özel olarak ısıl işlem görmüş pimler ve burçlar sayesinde dayanıklılık ve aşınma direnci sağlar.

Uygulama Alanları

TCC Apron Besleyicilerin çok çeşitli malzemeleri işleme yeteneklerine güvenebilirsiniz; bu da onları madencilik, taşocakçılığı, kömür geri kazanımı ve cevher hazırlama uygulamaları için ideal bir seçim haline getirir. TCC’nin Apron Besleyicileri, malzeme taşıma ihtiyaçlarınızda size güven vererek sorunsuz operasyonlar ve optimum üretkenlik sağlar.

Besleyici Kesici

 TCC, kamyon beslemeli, yükleyici beslemeli ve dozer beslemeli uygulamalar için hareketli çubuklu/çubuksuz besleyiciler, ve besleyici kırıcılar sunar. TCC besleyicileri ve kırıcıları, açık ocak ıslahı ve ayrıca yer altı madencilik operasyonları gibi düşük yükseklik uygulamalar için idealdir. Bu ekipman sabit veya yarı mobil kurulumlar için tedarik edilebilir.

 • Minimum bakım
 • Yüksek küçültme oranı
 • Optimum boyutlandırma için ayarlanabilir tambur yüksekliği
 • Yüksek sete ihtiyaç duymaz
 • Çift sürücülü sistem
 • Yerde düz

Sizer Teknik Parametreler

Not: Tablodaki veriler; esas olarak Top Crusher Co., Ltd.’nin teknik bilgilerine atıfta bulunmaktadır; yalnızca referans amaçlıdır; tablodaki veriler, yığın yoğunluğu 0,9 t/m3 ve kırma mukavemeti 160 MPa olan kömürün kırılmasına dayanmaktadır.