Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SIZER(Boyutlandırıcı Kırıcı)

Sizer (boyutlandırıcı kırıcı),  yerüstü ve yer altı madencilik operasyonlarında tercih edilir. Malzeme dönen şaftlarla temas ettiğinde, silindir şaftı segmentlerindeki kırıcı çubuklar malzemeyi aşamalı olarak kavrar, konumlandırır ve kırar. Boyutuna uygun malzeme millerin çevresinden veya arasından geçebilir. Kırıcı çubuk, malzemeyi daha da küçülterek ek bir küçültme gerçekleştirebilir.

Boyutlandırıcılar, kömür, tuz, alçıtaşı, fosfat, kireçtaşı, boksit, petrol kok, linyit, trona, karbon anotları, yağlı kumlar, kil, şeyl ve benzeri ufalanabilir mineraller gibi malzemelerin boyutunu küçültmede kullanılır.  Boyutlandırıcı kırıcılar 1200 mm’ye (47″) kadar olan besleme ürünlerini kabul edebilir ve besleme boyutuna bağlı olarak ürünleri 20 mm’ye (0.8″) kadar azaltabilir. Silindir gövdeleri arasındaki boşluk artırılarak veya azaltılarak ürün boyutu ayarlanabilir. Ürün kapasitesi de ürün boyutu gibi talebe yönelik ve ekipmanın teknik yeterliliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

EG Grup bünyesinde tedariğini sağladığımız boyutlandırıcı kırıcılarımızdan bir tanesinin görseli ve teknik bilgileri şu şekildedir:

TipBoyutlandırıcı Kırıcı 
Kapasite600 t/saat 
Besleme Boyutu   500 mm , üç yönde 
Ürün Boyutu 0-100 mm 
Kırılan Malzeme  Boksit
Sıcaklık24-38°C
Çalışma koşulu330gün/yıl, 2 vardiya/gün, 8 saat/vardiya
Basınç Dayanımı 30MPa  
Güç kaynağı  380 v, 50HZ 
Motor gücü  2X110 kw, 380V, 50HZ, 1500rpm. 

Daha fazla teknik detay ve bilgilendirme için iletişim araçlarımız aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.